Namai – tai tokia erdvė, kuri reikalinga kiekvienam žmogui, nesvarbu, kokio amžiaus, socialinės padėties ar profesijos jis būtų. Kad žinotume, jog turim  kur sugrįžti, kad juose mūsų kažkas laukia ir gali pasirūpinti, kai stokojam jėgų.

Nors Klaipėdos globos namai – tai vieta, kur po vienu stogu gyvena daugiau kaip 80 įvairaus amžiaus žmonių ir kambarių mes turime ne tris, o keletą dešimčių, nors šalia globotinių didžiąją dalį laiko praleidžia slaugos, socialiniai darbuotojai, taip, iš tiesų čia yra mūsų ir jų namai.

Nes per metus, kuomet šie namai buvo pastatyti ir į juos atsikraustė pirmieji gyventojai, čia įdėta tiek daug meilės, rūpesčio, kuris įsigėrė į šių namų sienas, ir yra visuose, kurie čia gyvena ir dirba.

Esu laimingas, kad esu šių namų vadovas ir turiu galimybę prisidėti prie to, kad kiekvienais metais ši erdvė taptų vis jaukesnė, gražesnė, kad šie namai būtų maksimaliai patogūs čia gyvenantiems žmonėms, kad jų gyvenimo kiekviena diena būtų kuo šviesesnė, kupina prasmės, įdomių patyrimų, naujų įspūdžių, muzikos, dainų, ekskursijų.

Tuo pačiu noriu atkreipti dėmesį, kad dažniausiai patys geriausi dalykai yra visai šalia mūsų, nereikia toli keliauti, kad sutiktum įdomų žmogų, išgyventum šiltus jausmus, patirtum pakylėtą būseną.

Tad raginu, kviečiu mūsų gyventojus pakviesti dažniau įdomios kompanijos, pramogų, įkvepiančio pokalbio ieškoti… savo kambaryje ar už sienos, su savo artimiausiais kaimynais.

Nuoširdžiai kviečiu atrasti, pamatyti, daugiau kalbėtis, dalintis, išgirsti vienas kitą, glaudžiau, artimiau tarpusavyje bendrauti ir bendradarbiauti.

Juk kaip dažnai nutinka, kad visiškai šalia – įdomi gyvenimo istorija, panašūs išgyvenimai, kurie sujungia ir įkvepia.

Esu dėkingas puikiai komandai, Globos namų darbuotojams, savo sričių profesionalams, kurie padeda realizuoti šiuos sumanymus, kad visi dirbame išvien, kad kartu tobulėjame, kad domimės naujovėmis ir stengiamės jas įdiegti.

Per šuoliuojančius metus nuo įsikūrimo Klaipėdos globos namai stipriai pasikeitė. Sunku būtų net išvardinti visus pokyčius. Akivaizdu, kad šiuose namuose tapo jaukiau, gražiau, patogiau gyventi ir dirbti.

Turbūt pats svarbiausias tikslas, kurio siekiame,- tai orientacija į absoliučiai individualizuotą paslaugų teikimą. Nes suprantame, jog kiekvienas žmogus – tai atskiras gyvenimas, atskira istorija, saviti poreikiai, į kuriuose negalime nekreipti dėmesio.

Dėkoju miesto vadovams už palaikymą, siekiant šių tikslų, kolegoms – už profesionalią kritiką, kuri skatina tobulėti, kolektyvui – už atsidavimą savo darbui, šių namų gyventojams – už tikėjimą, atvirumą, optimizmą, kuris įkvepia ir mus, dirbančius šiuose namuose.

Globos namų direktorius

Ginter Harner